1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca z naciekami
Ola Olka

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 28342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-18, 14:09   Temat: Guz płuca z naciekami
Córka40 napisał/a:
Bo niepokoi mnie opis że rak aiega poza granice pkuca i oskrzela.
To niestety wskazuje na zaawansowany stan choroby. Przykro mi.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca z naciekami
Ola Olka

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 28342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-17, 16:25   Temat: Guz płuca z naciekami
Córka40 u mamy rozpoznano SCLC raka drobnokomórkowego płuc. Zmiana przekracza granicę oskrzela i płuca - C 34.8
Tu leczeniem z wyboru jest chemioterapia. Rak drobnokomórkowy jest bardzo podatny na chemię, która w sprzyjających okolicznościach może nawet doprowadzić do wieloletnich remisji choroby. Łączy się ją również z radioterapią.
O tym rodzaju raka poczytaj sobie tu: https://www.zwrotnikraka....komorkowy-pluc/

Teraz trzeba poczekać jak organizm mamy zareaguje na leczenie. To znaczy że najpierw trudny okres przed wami.
Zyczę wiele siły, wspieraj mamę.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca z naciekami
Ola Olka

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 28342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-13, 09:04   Temat: Guz płuca z naciekami
Córka40 napisał/a:
W związku z czym mam pytanie jak długo po pierwszym trzydniowym wlewie trwają skutki uboczne?
Tu nic nie można powiedzieć. Każdy organizm reaguje inaczej, poza tym są różne rodzaje chemii. Są osoby które czują się całkiem nieźle po chemioterapii, a u innych już po pierwszej chemii działania uboczne dają się we znaki.
Córka40 napisał/a:
Czy do kolejnej chemii mama będzie czuć się dobrze czy te wszystkie dolegliwości będą trwały do całkowitego zakończenia cyklu chemioterapii?
Jak już pisałam narazie nie można wogóle powiedzieć jakie dolegliwości wystąpią. Niektóre jak nudności i wymioty mogą (ale nie muszą) wystąpić już w pierwszej dobie, inne jak np. anemia czy wypadanie włosów później.
Ogólnie chemioterapia jest leczeniem agresywnie działającym na cały organizm ale wiele dolegliwości z nią związanych można uśmierzyć odpowiednimi lekami. Na nudności istnieje lek który trzeba przyjąć przed wlewem - zapytaj lekarza o to.
Z resztą trzeba odczekać, zobaczyć jak mama będzie się czuła i wtedy odpowiednio reagować.
Trochę o skutkach chemiorerapii możesz tu poczytać: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-chemioterapii
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca z naciekami
Ola Olka

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 28342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-01, 08:35   Temat: Guz płuca z naciekami
Córka40 faktycznie RTG było już mocno niepokojące już tam radiolog podejrzewał zmiany rozrostowe (nowotworowe). W opisie TK to się potwierdziło jest guz z naciekami na tętnice płuc z rozległymi naciekami na tkankę plucną. Jest też powiększony węzeł chłonny, możliwe że też zajęty przez chorobę (przerzuty). Ostateczną diagnozę jaki to rodzaj nowotworu da jednak dopiero wynik histopatologiczny.
Ze względu na rozleglość zmian operacja będzie prawdopodobnie niemożliwa i mamę będzie czekała chemioterapia. Ale poczekajmy na dalsze wyniki.
Córka40 napisał/a:
a jestem w tej chwili za granicą ale na dniach będę lecieć do mamy, teraz jest z nią mój brat.
. Dobrze że mama nie jest teraz sama a ty jak przyjedziesz będziesz mogła porozmawiać osobiście z lekarzem i mieć lepszy obraz sytuacji.
Trzymaj się, ppozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca z naciekami
Ola Olka

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 28342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-30, 06:36   Temat: Guz płuca z naciekami
Córka40 witaj na forum. O szpitalu niewiele ci powiem bo to nie moje okolice.
Jeżeli chodzi o chorobę mamy to dobrze by było abyś zamieściła wyniki - Rtg, TK co masz. Z tego co opisujesz sytuacja jest poważna ponieważ jest guz, są nacieki i prawdopodobnie zajęte węzły chłonne. Wyniki badań histopatologicznych dadzą obraz z czym macie do czynienia.
Ile mama ma lat? Jest palaczką? Ma za sobą już historie nowotworowa?
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group